Yayın hayatına 2013 yılında başlayan Lale Yayıncılık, uzmanlık alanları olan hukuk ve Türkiye siyasi tarihiyle sanat tarihi, somut olmayan kültürel miras (SOKÜM), geleneksel sanatlar ve İslam sanatı üzerine eserlerin okurla buluşmasını sağlamaktadır. Geniş eser yelpazesinde kültürel, akademik eserler ile hukuk ve sanat yayınları yer almaktadır.

Yayın yelpazesi, yenilikçi yaklaşımlarla, konunun uzmanları olan akademisyen ve sanatçılarla çalışılarak farklı bakış açıları ve yayın ilkeleri çerçevesinde oluşturulmaktadır. Böylece güncel konuların nesnel ve derinlikli bakış açısıyla ele alındığı, güncelliğini uzun yıllar koruyan, referans niteliğinde eserler ortaya koyulmaktadır.

Nitelikli ekibi, yetkin danışmanları, uzman yayın kurulu ve gelişmiş teknik altyapısıyla hem eser dosyalarının incelenmesi hem yeni eserlerin tespiti hem de basım süreci büyük bir özen ve profesyonellikle gerçekleştirilmektedir. Her bir eserle yazılı ve basılı bir hafıza oluşturmaya gayret eden Lale Yayıncılık, teknolojiyi ve okur gereksinimlerini de yakından takip ederek yayınları, bir süre sonra dijital ortamda açık ve ücretsiz kullanıma sunmanın hazırlıklarını da yürütmektedir.

Lale Yayıncılık, nitelikli eserlerin yanında 2020 yılından itibaren yılda iki sayı yayımlanmaya başlanan hakemli kültür sanat dergisi Lale Dergisini de yayın hayatına kazandırmanın gururunu yaşamakta; fayda odaklı yayıncılık ilkesiyle hem akademik hem sanatsal bilgi içeren kaynak niteliğinde eserlerle değer üretmeye devam etmektedir.

 

Yayın Kurulu

 

Prof. Dr. Mehmet Memiş

Doç. Dr. Aslıhan Erkmen

Dr. Öğr. Üyesi Sakine Akcan Ekici

 

Ekip

 

Genel Yayın Yönetmeni – Ahmet Akcan

Yayın Koordinatörü – Melike Temiz

 Editör – Evren Soyuçok

Tasarımcı – Utku Aydın